суббота, 21 января 2017 г.

Життя таке чудове – не змарнуй його! Розмова по-щирості

Життя таке чудове – не змарнуй його!
Розмова по-щирості
Мета: Допомогти учням зрозуміти суть та цінність життя; розвивати в учнів уміння бачити в життєвих негараздах тільки тимчасові труднощі і бажання долати їх; попередження дитячого суїциду.
Вихователь. Найдорожче, що дається людині – це життя. Це – безцінний скарб, який дається кожному один-єдиний раз. І ніхто не має права відібрати його, навіть сам у себе.
Робота над легендою про метелика.
Читання легенди.
На гілці дерева висіла лялечка метелика. Одного разу на ній зявилась маленька щілина; випадковий перехожий довгі години споглядав за тим, як метелик намагається вибратися через цю щілину.   
Пройшло багато часу, метелик начебто припинив свої зусилля, але щілина залишалася все такою ж маленькою.Здавалося метелик зробив все що міг і не було в нього сил на більше.
Тоді людина вирішила допомогти метелику, вона швидко розрізала лялечку ножем і звідти відразу вийшов метелик. Але він був слабким та немічним, його крильця були дуже прозорими та ледь рухалися.
Людина продовжувала спостерігати, сподіваючись, що крила метелика стануть більш міцними й рухливими та  метелик  все ж полетить.
borboleta8Але нічого такого не сталося! Залишок життя метелик тягнув по землі своє немічне тільце, свої слабкі крила. Він так і не зміг літати.
А все тому, що людина, допомагаючи метелику, не розуміла простої істини -  зусилля необхідні були метелику для того, щоб рідина з тільця перейшла у крила, вони стали б більш еластичними і метелик зміг би літати. Життя примушувало метелика із зусиллями покидати лялечку, щоб він міг повноцінно зростати та розвиватися.






Бесіда.
-         Чим схвилювала вас ця легенда?
-         Чому метелик залишився назавжди безпомічним?
-         Чи потрібна була йому допомога людини?
-         Чи бувають подібні ситуації у житті людини?
Вихователь. Інколи саме зусилля необхідні нам у житті. Погодьтесь! Якщо нам було б дозволено жити без труднощів, чи було б наше життя цікавим. Чи змогли б ми бути такими сильними як зараз! Чи змогли б літати хоча б подумки!  
Живи без страху,сміливо зустрічай будь-які життєві негаразди та перешкоди, доведи, передусім собі, що ти можеш їх подолати –  це твій розвиток як Особистості!

ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ,
ХТО ПОТЕРПАЄ ВІД СУЇЦИДАЛЬНИХ ДУМОК
1.  Втративши життя, нічого не вирішиш. Спробуй абстрагуватись від негараздів і подумки перенестись у майбутнє. Може, вдасть­ся побачити для себе причину жити далі або з'явиться бажання якось пережити важкий етап, перетерпіти його заради щасливого майбутнього.
2. Дієвий спосіб боротися з тугою — ста­вити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.
3.  У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам, як наодинці, так і у присутності інших людей. У цьому немає нічого страшного. З одного боку — спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з другого — цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття і бажання зарадити твоєму горю.
4. Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти, як врятувати тебе від подальшої біди.
5.  У будь-якому разі, якщо ти занепо­коєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допо­може подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокої­тись, коли хтось виявляє співчуття до нашо­го горя і болю. Буде корисно заздалегідь до­мовитися про екстрений зв'язок на випадок повернення думок про самогубство.
6.  Поширеною помилкою є очікування, що інші самі здогадаються про твої страж­дання, почнуть тебе розпитувати і пропону­вати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати все у собі — те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.
7.  У виникненні або посиленні пригні­ченого стану нерідко винна занижена само­оцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших.
Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо ко­мусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.
8. Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуваєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитись на щось інше, зайнятися якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги, яке зазвичай зникає, коли загострюється де­пресія.
9. исно також займатися тим, що ті­шить тебе. Походи по магазинах і зроби са­мому собі або комусь із близьких та друзів приємний подарунок, пограй, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книж­ку, порозгадуй кросворди, помалюй, щось відремонтуй удома, покатайся на велосипеді тощо.
10.  Настрій помітно покращиться, якщо їздити кудись ненадовго з якоюсь практич­ною метою.
11. Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим — тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль, спонукає абстрагуватись від власних проблем і налаштуватись на конструктивні рішення.
12.  Чимало фахівців сходиться на тому, що у критичному стані допомагає релігія. Навіть якщо серед твого близького оточення ти не знайдеш людину, гідну твоєї довіри, ти завжди можеш звернутись у щирій молитвенній розмові до люблячого Небесного Батька, який ніколи не зрадить і повсякчас напоготові вислухати тебе, виявити до тебе доброту та повагу.
13.У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків та алкоголю. Це паст­ка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких шляхів розв'язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєво­го тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.
14. Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога, психоте­рапевта, навіть психіатра. Сьогодні існують служби анонімної допомога людям у кризо­вих моментах життя.

Життя – це можливість. Скористайся нею.
      
Життя – це краса. Захопися нею.
      
Життя – це мрія. Здійсни її.
      
Життя – це виклик. Прийми його.
      
Життя – це обовязок твій насущний. Виконай його.
      
Життя – це гра. Стань гравцем.
      
Життя – це багатство. Не розтринькай його!
      
Життя – це надбання. Борони його.
      
Життя – це кохання. Насолодися ним сповна.
      
Життя – це таємниця. Пізнай її.
      
Життя – це долина сліз. Здолай усе!
      
Життя – це пісня. Доспівай її до кінця.
      
Життя – це боротьба. Стань борцем.
      
Життя – це безодня невідомого. Ступи в неї без страху.
      
Життя – це удача. Шукай цю мить.
      
Життя таке чудове – не змарнуй його!
       Це твоє життя. Виборюй його!
                                                                           Мати Тереза

презентація попередження суїциду

Комментариев нет:

Отправить комментарий